|
Skrevet af Redaktionen
|
|
Mandag, 19. april 2010 07:11 |
|
 Weekenden er gået, og vi sætter ugen i gang med en konkurrence om en Solid State Drive fra Kingston. Vi har gennem den seneste tid smidt 2 artikler ud omkring denne "nye" og fantastiske teknologi, og dette afrunder vi med en konkurrence i samarbejde med Kingston. Der er tale om et lynhurtigt 64GB drev, som vi tidligere har testet her på Laptopworld.dk Herover den næste tid vil vi holde lidt fokus på SSD teknologien,og kontinuerligt føje nyt til vores eksisterende artikler, og her til kommer med nye anmeldelser, artikler m.v. Vi ser også langt flere laptops ramme markedet iklædt denne nye teknologi, og producenterne strides konstant om at være høvding. Dette til glæde for slutbrugerne da priserne ofte vil dale på de "ældre" modeller.
Læs vores artikler tilknyttet denne konkurrence her:
Solid State Drive - Bag om SSD Solid State Drive - Sådan gør du det selv
Nu til den sjove del af konkurrencen - Hvordan vinder man dette lækre drev fra Kingston.com Det eneste du skal gøre er, at tilmelde dig Laptopworld.dk og svare på nedenstående spørgsmål:
Hvad gemmer sig bag V'et i - er det Value eller Voutile
Find svaret hos Kingston.com eller i vores SSD artikler.
Find billige priser her:

Læs vores SSD artikler her:
Solid State Drive - Bag om SSD Solid State Drive - Sådan gør du det selv Kingstons SSDNow V+ Drive 3 SSDer på stribe Kingston SSDNow V+ G2 Mtron SSD
Konkurrencen løber indtil næste mandag kl. 12:00 og vinderen annonceres tirsdag morgen.
* Konkurrencen er slut.
Vinderen blev:
Jesper Kirk 9000 Aalborg Brugernavn - ku8

|
Nu er vi nok ude i myreknepperi, men jeg synes at konkurrencebetingelserne skal være utvetydige.
Ville det så ikke være bedre at skrive: "Det eneste du skal gøre er, at oprette dig som bruger her på Laptopworld.dk og svare på nedenstående spørgsmål:
Hvad gemmer sig bag V'et i - er det Value eller Voutile"
1.
Det eneste du skal gøre er, at tilmelde dig Laptopworld.dk og svare på nedenstående spørgsmål:
Hvad gemmer sig bag V'et i - er det Value eller Voutile
Der står jo du skal tilmelde dig Laptopworl.dk, og ikke Laptopworld.dk´s nyhedsbrev
2.
Ja, det er lidt kringlet at finde, men vi har et nyt design på trapperne, og her er der tænkte på den slags.
@Laptopfreak:
Jeg synes I skulle præcisere lidt nærmere, hvad det var I forventede af os. Hvis I ønsker at for at man er med i konkurrencen, så skal man oprette sig som bruger, så skriv at man skal oprette sig og evt gør jeres brugeroprettelse lidt mere synlig. Jeg har endnu ikke fundet den, men jeg kan sikkert heller ikke se skoven for bare træer.
Sådan som det er skrevet, kunne det misforstås, at man kun skulle tilmelde sig nyhedsbrevet.
Mange tak for artiklerne. Det er god læsning :)
Bliver sgu spændende at se hvordan en ssd fungerer i praksis :P
Tak for de spændende artikler Laptopworld ... keep up the good work
9000 Aalborg
Brugernavn - ku8
Vi ønsker Jesper tillykke :-)
Tak til alle for deltagelse.
Så er vinderen fundet, og vedkommende får direkte kontakt fra os pr mail. Når brugeren er kontaktet offentliggøres det her.
Vi siger tak for deltagelse, og ser frem imod næste konkurrence her på Laptopworld.dk
Tak for de mange tilmeldelser. Lige een ting. Før I kommer i betragtning kræver det i har en profil herinde, eller opretter en. Når vi lige laver et dobbelt tjek, så er der en del tilmeldte, som faktisk ikke er brugere herinde. De slettes :-)