|
Skrevet af Morten Dahl
|
|
Fredag, 26. december 2008 19:54 |
|
HEJ REB!
Ja jeg har haft problemet afsindigt tit siden oktober. Det er ikke ummidelbart Zeptos skyld, men de er heller ikke helt fejlfri.
Mit problem bestod desuden i at jeg ikke kunne genstarte min maskine igen, den havde bare sort skærm, det eneste man kunne gøre var at hive rammene ud og flytte lidt på dem, så virkede det igen, selvfølgelig hiv batteriet ud inden man "leger" med rammene. Hvor også reklamtions retten jo forsvinder ud i det blå.
Skriv igen hvis du vil have løsningen, gider næsten ikke fortælle hvordan for Zepto kan ikke klare det.
Morten Dahl
Zepto har tilbudt at udskifte mit bundkort, pudsigt nok er det begyndt efter at Zepto havde den inde til BIOS update og reinstallering af HDD, Maskinen gjorde det her i juledagene mindst 20 gange bare den 24. december, blev så irriteret at jeg gogglede problemet fra en anden maskine, Og ja efter nogle timer har jeg fundet en løsning som indtil videre fungere sam thar løst DISKPART problemet som ZEPTO stadig ikke har fundet ud af, så vidt jeg ihvertfald husker, |